EMM logo loader

Festiwal

Jednym z najważniejszych projektów, realizowanych przez Elbląską Orkiestrę Kameralną na przestrzeni lat, stał się Festiwal „Muzyka Polska na Żuławach” (od 2018 roku „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach”). W ramach Festiwalu Orkiestra, wraz z zaproszonymi gośćmi, prezentowała latem najpiękniejsze utwory polskiej kameralistyki w gotyckich kościołach regionu, m.in. w Elblągu, Pasłęku, Krzyżanowie, Stegnie i Ornecie. Podczas siedmiu edycji Festiwalu EOK towarzyszyli m.in. Katarzyna Moś, zespół VOŁOSI i Marcin Wyrostek & Coloriage i Janusz Wawrowski, w rolę dyrygenta wcielał się natomiast maestro Marek Moś. Dotychczas w festiwalowych koncertach uczestniczyło ok. 19 000 słuchaczy.

W 2021 roku koncepcja Festiwalu uległa zmianie, zmieniła się także nazwa – na “Elblag Music Festival”. Elbląska Orkiestra Kameralna tradycyjne wystąpiła w gotyckich kościołach Warmii i Żuław, jednak tym razem z odmiennym repertuarem – piosenkami o miłości. Jako wokalistka, a zarazem prowadząca koncerty, zaprezentowała się melomanom Katarzyna Żak, kameralistom towarzyszył również zespół Hadriana Tabęckiego. W repertuarze znalazły się utwory autorstwa takich mistrzów słowa, jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski czy Jeremi Przybora.

2022 rok to zmiana formuły Festiwalu, tym samym “Elblag Music Festival” został rozszerzony o “Elblag Music Masterclass”. Melomani w dalszym ciągu będą mogli podziwiać grę Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i zaproszonych gości w zabytkowych gotyckich wnętrzach, ale zyskają też możliwość oglądania utalentowanych muzyków młodego pokolenia. Z jednej strony, za sprawą otwartych recitali odbywających się w Ratuszu Staromiejskim. Z drugiej, podczas koncertu finałowego, który zostanie zrealizowany w Centrum Sztuki Współczesnej "Galeria EL" z udziałem EOK i laureatów konkursu “Młodego Wirtuoza”. W ramach "Elbląg Music Masterclass" oprócz koncertów i recitali odbywać się będą warsztaty dla młodych muzyków poprowadzone przez wybitnych profesorów z Polski i zza granicy.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat na Polityka prywatności