EMM logo loader

Dofinansowanie projektu

 

Elbląg Music Masterclass 2023 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu rządowego "Edukacja Artystyczna".

Dofinansowano w kwocie: 74 002,27 zł

Całkowita wartość projektu: 159 866,63 zł

„Elblag Music Masterclass” to międzynarodowy projekt, w ramach którego odbywa się szereg wydarzeń skierowanych do najbardziej utalentowanych, młodych muzyków z Polski i świata. Uczestnicy „Elblag Music Masterclass” biorą udział w kursach mistrzowskich, warsztatach kameralnych, warsztatach jazzowych oraz specjalnie dedykowanych dla muzyków warsztatach i wykładach, prowadzonych przez pedagogów światowej klasy. Program wydarzenia obejmuje otwarte recitale w wykonaniu muzyków młodego pokolenia. W ramach wydarzenia realizowany jest konkurs Młodego Wirtuoza, a nagrodą dla najlepszych kursantów jest m.in. wspólny występ z Elbląską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu finałowego. To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce - uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, a także studenci i absolwenci akademii muzycznych z Polski i zagranicy zyskają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed obliczem czołowych europejskich pedagogów.

 

ministerstwo

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat na Polityka prywatności