EMM logo loader

Igor Petrushevski - skrzypce

Igor Petrushevski jest jednym z najbardziej utytułowanych nauczycieli skrzypiec w Europie. Jego uczniowie są zwycięzcami wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Studenci prof. Petrushevskiego występowali z Maximem Vengerovem, Christianem Jarvim, Krzysztofem Pendereckim, Schlomo Mintzem, Władimirem Jurowskim, Giancarlo Guerrero oraz z takimi orkiestrami jak: Royal Philharmonic, London Philharmonic, Hamburg Philharmonic, Wileńską Filharmonią, Państwowa, Filharmonią im. George'a Enescu, Radiem Słowackim, Sinfonieorchester MDR, Orkiestrą Symfoniczną Zurychu, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia, Młodzieżową Orkiestrą Państwową Armenii.

Prof. Petrushevski ma na swoim koncie liczne spektakle telewizyjne i radiowe. W ciągu ostatnich 20 lat Igor Petrushevski prowadził kursy mistrzowskie skrzypiec i grał w największych salach koncertowych Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Francji, całej byłej Jugosławii, Rosji, Ameryki Północnej i Południowej, Korei i Chin. Niektórzy z jego uczniów prowadzą ważne orkiestry w USA, Wielkiej Brytanii, Rosji i grają w orkiestrach, takich jak Wiener Philharmoniker, Covent Garden Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra itp. Wielu uczniów Igora Petrushevskiego ma również wybitne międzynarodowe kariery solowe i zajmują stanowiska dydaktyczne na największych uniwersytetach na całym świecie.

Igor Petrushevski jest profesorem Konserwatorium im. Ryszarda Wagnera i honorowym profesorem Państwowego Konserwatorium w Erewaniu. Karierę nauczyciela skrzypiec rozpoczął w Trinity College of Music, po czym pracował w Royal Academy of Music w Londynie. Był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Strings In London” . Igor Petrushevski był jurorem międzynarodowych konkursów, m.in. London Oratory International Violin Competition, George Enescu International Violin Competition, Aram Chaczaturian International Violin Competition, Konkursu dla Młodych Muzyków im. Piotra Czajkowskiego i Osaka International Music Competition. Przez wiele lat grał na A. Stradivari z 1699, a obecnie gra na L. Storioni.

Igor Petrushevski - skrzypce

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat na Polityka prywatności