EMM logo loader

Marek Czech - altówka

Marek Czech urodził się w 1977 r. w Białymstoku. W latach 1996-2001 studiował w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny F. Chopina) w klasie prof. Marka Marczyka. Kameralne szlify doskonalił podczas studiów podyplomowych (2001-2004) w mistrzowskiej klasie Alban Berg Quartet w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii.

              W latach 2000-2018 r. był członkiem Royal String Quartet, z którym to regularnie koncertował w kraju i za granicą. Zaproszenie do prestiżowej serii BBC New Generation Artists program (2004-2006), promującej najbardziej utalentowanych muzyków z całego świata, było punktem zwrotnym w karierze zespołu, który zyskał reputację jednego z najbardziej interesujących i dynamicznie rozwijających się kwartetów smyczkowych na świecie. Jesienią 2021 r. dołączył do Prima Vista String Quartet, z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową i fonograficzną. Współpracuje również z zespołem kameralistów I Solisti di Varsavia i in.

              Brał udział w prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą, współpracując z najznamienitszymi artystami, takimi jak: Angela Hewitt, Thomas Allen, Ann Murray, Mark Padmore, Stephen Kovacevich, Antoine Tamestit, Christian Poltéra, Laurence Power, Freddy Kempf, Cédric Tiberghien, Fröst Martin, Tzimon Barto, Llyr Williams, Ingolf Wunder, Klaudiusz Baran, Andrzej Bauer, Janusz Olejniczak.

              Wielokrotnie występował w Wigmore Hall i Cadogan Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Bridgewater Hall w Manchesterze, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Le Grand Theatre w Bordeaux, Martinu Hall w Pradze, Palais de Beaux-Arts w Brukseli, wiedeńskim oraz berlińskim Konzerthaus. w Programie 2 PR, BBC 3, Telewizji MEZZO I innych.

             

Marek Czech jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi klasę altówki i kwartetu smyczkowego. Od 2019 r. jest nauczycielem altówki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

Marek Czech - altówka

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat na Polityka prywatności