EMM logo loader

EMM

8 dni lipca, muzycy młodego pokolenia, profesorowie z najwybitniejszych europejskich uczelni. Jednym słowem – „Elblag Music Masterclass”, największe letnie święto muzyki smyczkowej na północy Polski!

To szereg wydarzeń skierowanych do najbardziej utalentowanych wiolonczelistów, altowiolistów, skrzypków dyrygentów oraz zespołów kameralnych z Polski i świata. W programie unikalna oferta edukacyjna, w tym kursy jazzowe dla muzyków klasycznych. Do tego kursy mistrzowskie i recitale, nie zabraknie również biznesowych aspektów świata kultury.

„Elblag Music Masterclass” to międzynarodowy projekt, w ramach którego odbędzie się szereg wydarzeń skierowanych do najbardziej utalentowanych, młodych muzyków z Polski i świata. Uczestnicy „Elblag Music Masterclass” będą mogli wziąć udział w kursach mistrzowskich oraz warsztatach jazzowych, prowadzonych przez pedagogów światowej klasy. Program wydarzenia obejmuje też otwarte recitale w wykonaniu muzyków młodego pokolenia, a nagrodą dla najlepszych z nich będzie wspólny występ z Elbląską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu finałowego. To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce - po raz pierwszy uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, a także studenci i absolwenci akademii muzycznych z Polski i zagranicy zyskają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed obliczem czołowych europejskich pedagogów. W ramach wydarzenia odbędzie się też konkurs „Młodego Wirtuoza”, którego zwycięzcy wystąpią, jako soliści, na koncercie finałowym z EOK.

Takiego wydarzenia nie sposób przegapić, zapraszamy serdecznie!

 

"Drodzy uczestnicy!


„Elbląg Music Masterclass” to największe warsztaty muzyczne, organizowane w północnej Polsce, a także liczne koncerty i recitale. W ramach EMM odbywa się również „Konkurs Młodego Wirtuoza” - nie ukrywam, że stanowi on dla mnie najważniejszy punkt wydarzenia. Pozostaję aktywną skrzypaczką i doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważnym aspektem rozwoju młodych artystów jest występowanie na scenie. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, czego sama doświadczyłam, i jako Dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, postanowiłam pomóc muzykom reprezentującym młode pokolenie. To z myślą o Was organizujemy „Elbląg Music Masterclass”, które zapewnia nie tylko bezpośredni kontakt z wybitnymi pedagogami, ale także możliwość występu z profesjonalną orkiestrą oraz szereg innych zajęć, które pozytywnie wpłyną na Waszą karierę. Jestem przekonana, że już niebawem wypłyniecie na szerokie muzyczne wody!

Z całego serca życzę Wam powodzenia w realizacji celów!"

Dyrektor Artystyczny Elbląg Music Masterclass,

Karolina Nowotczyńska

K. Nowotczyńska

 

"(Elbląg Music Masterclass) To cenna inicjatywa, która daje młodym, utalentowanym artystom z kraju i zagranicy możliwość udziału w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez światowej klasy pedagogów oraz zaprezentowania się na scenie i przed szeroką publicznością. To również doskonała promocja naszego miasta i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, z której jesteśmy dumni. Życzę organizatorom pomyślności w realizacji przedsięwzięcia, artystom wiele satysfakcji i spełnienia, a słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych."

 

Prezydent Elbląga
Michał Missan

 

425335530_961573289308123_2861438589703732791_n

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat na Polityka prywatności