EMM logo loader

Elbląg

Elbląg, jedno z najstarszych polskich miast, w którym zabytkowa architektura, malownicza przyroda Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław przeplata się z nowoczesnością.

Miasto ma ponad 780 letnią historię, na którą składają się miedzy innymi czasy osady Trudo, krzyżacka lokalisacja miasta, udział w hanzeatyckim związku miast, intensywny rozwój portu, czy okres II wojny światowej podczas której Elbląg, a głównie Stare Miasto zostało prawie doszczętnie zniszczone.

Współczesny Elbląg to wielokulturowe miasto zamieszkałe przez ludzi, których los przywiódł tu po 1945 roku. Ta różnorodna ludność z czasem utworzyła niezwykle kreatywne lokalne społeczeństwo, które z rozmachem i pomysłowością odbudowuje starówkę, realizując jednocześnie portowe i gospodarcze ambicje.

O wyjątkowości Elbląga decyduje również położenie geograficzne i specyficzny krajobraz. Z jednej strony miasta zachwycają pejzaże Żuław Wiślanych. Po drugiej stronie góruje zróżnicowana przyrodniczo Wysoczyzna Elbląska. Na obrzeżach miasta znajduje się kompleks leśny Bażantarnia z unikatowym drzewostanem, jarami i wąwozami. Turyści znajdą w mieście i okolicy wiele atrakcji, takich jak: elbląska starówka, zamek krzyżacki w Malborku, Wzgórze Katedralne we Fromborku czy unikatowy, światowej klasy zabytek sztuki hydrotechnicznej Kanał Elbląski. Blisko stąd nad Morze Bałtyckie, na piękną Warmię i do granicy z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

 

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat na Polityka prywatności